VABIMO VAS NA 9. MEDNARODNI KOŠARKARSKI TURNIR OLIMIA CUP

ORGANIZATOR: Preparatio Sport

B
ožično novoletni čas tradicionalno zbere košarkarje v čudovitih termah, Terme Olimia, ki v prazničnem vzdušju, poskrbijo za prav posebno doživetje. Olimia Cup že 9. leto zapovrstjo organizira turnir za mlajše kategorije.

Mesto Podčetrtek in Terme Olimia slovijo kot ene od najboljših destinacij za športne dogodke. Na turnirju pričakujemo več kot 60 ekip iz različnih držav. Verjamemo, da bomo s svojimi izkušnjami ponovno znali poskrbeti za vrhunsko organizacijo, tako da bodo ekipe kvalitetno in zadovoljno končalo koledarsko leto.

Letošnje leto bo posebno, saj bomo prvič omogočili, da vse tekme na turnirju spremljate v živo (play-by-play) preko internetne statistike. Finalne tekme boste lahko spremljali v video prenosu. Prvič na turnirju Olimia Cup bomo imeli U11 kategoriji kot tudi združeno moško in žensko kategorijo.

PROGRAM TURNIRJA

26. – 29. DECEMBER

Prvi dan

26/12/2018

Prihod vseh ekip do 12.00 ure, začetek turnirja, tekme 1. in 2. kroga

Drugi dan

27/12/2018

Slavnostna otvoritev turnirja v Rogaški Slatini, tekme 2. in 3. kroga

Tretji dan

28/12/2018

Tekme 4. in 5. kroga, večerno druženje vseh ekip

Četrti dan

29/12/2018

Finalne tekme, zaključek turnirja

NOVOSTI

  • Moška in ženska kategorija
  • Kategorija za najmlajše (U11)
  • Dodatna lokacija – Rogaška Slatina
  • Statistika v živo (play-by-play)
  • Prenos finalnih tekem v živo

PRAVILA

  • FIBA pravila
  • 4 x 10 min (U17, U15)
  • 4 x 8 min (U13, U11)
  • timeout na četrtino
  • 12 igralcev na ekipo

KATEGORIJE

  • U17 (2002, 2003)
  • U15 (2004, 2005)
  • U13 (2006, 2007)
  • U11 (2008, 2009)
(starejši igralci NE smejo igrati!)

POSEBNOSTI

  • NI conske obrambe (U15, U13, U11)
  • NI conskega pressinga (U11)
  • Prepovedane blokade (U13, U11)
  • A / B ekipe (U13, U11)
  • koš 260 cm (U11)
  • dodatni timeout na zadnjo četrtino (finala)

ORGANIZACIJA

Hitro rastoči košarkarski turnir – eden najboljših za mlajše kategorije.

PRAZNIK

Praznično vzdušje med Božičem in novim letom je tradicija za košarkarski turnir

KOPANJE

Vsi udeleženci turnirja imajo v ceno namestitev vstop v bazenske komplekse

TUJINA

Slovenija, Hrvaška, Srbija, BiH, Madžarska, Slovaška, Italija, Avstrija,....

NAGRADE

Nagrajujemo najboljše ekipe in posameznike, vse ekipe prejmemo tudi majico turnirja

TEKMOVANJE

Iz leta v leto raste nivo tekmovanja, ki bo letos še dodatno nagrajeno s tekmami za odličja

SPLETNI PRENOS

Letos bodo vse tekme v živo preko statistike, finalne tekme pa tudi na Youtubeu

750+
Število igralk/igralcev

V osmih kategorijah, več kot 60 ekipah, pričakujemo 750 košarkarjev.

200
Video posnetkov

Vse tekme imajo video izjave, povzetke tekem in foto album.

150+
Število tekem

Na turnirju bo v štirih dneh, na osmih igriščih odigrano več kot 150 tekem.

70
Število sodnikov

Rekordno število, mednarodnih sodnikov s FIBA licenco

IZJAVE TRENERJEV

POVEŽITE SE Z NAMI

Spremljajte dogajanje preko socialnih omrežji.

OLIMIA CUP OD ZAČETKA DO DANES

  1. TEAMS / EKIPE: VASAS BUDAPEST (HUN), KD JEŽICA (SLO), AZZURRA TRIESTE (ITA), KŠ SANI BEČIROVIĆ (SLO), KK KRKA (SLO), AKK BRANIK (SLO), KK PODČETRTEK (SLO), KK JANČE (SLO), KARLOVKA (SVK), STOJA PULA (CRO), KK ROGAŠKA (SLO), POBEDNIK BEOGRAD (SRB), KK POREČ (CRO), KK LENART (SLO), KK MESARIJA PRUNK SEŽANA (SLO), ZRINJSKI MOSTAR (BIH), KK TRIGLAV (SLO), KAPFENBERG (AUT), KK GROSUPLJE (SLO), KK JANČE (SLO), KRŠKO (SLO).

  2. TEAMS / EKIPE: KK PODČETRTEK (SLO), AZZURRA TRIESTE (ITA), DAVERIO RAMS (ITA), KK JEŽICA (SLO), KŠ SANI BEČIROVIĆ (SLO), KK LJUBLJANA (SLO), AKK BRANIK (SLO),  ROSETO (ITA), KK VOJNIK (SLO), ROGAŠKA (SLO), KK KOPER (SLO), MESARIJA PRUNK SEŽANA (SLO), ŠD ŠENTVID (SLO), KK POREČ (CRO), KK RADENSKA CREATIV SOBOTA (SLO), KK LENART (SLO)

  3. TEAMS / EKIPE: MINI BASKET ROSETO (ITA), AZZURRA TRIESTE (ITA), KK RADENSKA (SLO), KK KONJICE (SLO), AKK BRANIK (SLO), KK LENART (SLO), KK PODČETRTEK (SLO), KK MESARIJA PRUNK SEŽANA (SLO), KK GROSUPLJE (SLO), KK MIKI ŠPORT POLJČANE (SLO), KK ŠENTVID (SLO), KŠ SANI BEČIROVIĆ – BISTRICA (SLO), KK ROGAŠKA (SLO), KD JEŽICA (SLO).

  4. TEAMS / EKIPE: KD JEŽICA (SLO), AZZURRA TRIESTE (ITA), KŠ SANI BEČIROVIĆ (SLO), KK KRKA (SLO), AKK BRANIK (SLO), KK PODČETRTEK (SLO), KK JANČE (SLO), KK ROGAŠKA (SLO), KK LENART (SLO), KK MESARIJA PRUNK SEŽANA (SLO),KK GROSUPLJE (SLO), KK JANČE (SLO).

  5. EKIPE / TEAMS: KK PODČETRTEK 99′ (SLO), KK ČAKOVEC 99′ (CRO), KK JELŠA ŠMARJE 99′ (SLO), AZZURRA TRIESTE 99′ (ITA), KK DUBROVNIK 99′ (CRO), KK MARIBOR NOVA KBM 99′ (SLO).

  6. TEAMS / EKIPE: KK MARIBOR MESSER 98′ (SLO), AZZURRA TRIESTE 98′ (ITA), KK PODČETRTEK 98′ (SLO), KK STOJA PULA 98′ (CRO), MIKI ŠPORT POLJČANE 98′ (SLO), KK JELŠA ŠMARJE 98′ (SLO).

  7. TEAMS / EKIPE: KK PODČETRTEK 97′ (SLO), MARIBOR MESSER 97 (SLO), AZZURRA TRIESTE 97 (ITA), PRIMORJE RIJEKA 97 (CRO),  KK STOJA PULA 98′ (CRO), KK PODČETRTEK 98′ (SLO), KÄRNTEN AUSTRIA 98′ (AUS), AZZURRA TRIESTE 98′ (ITA).

  8. TEAMS / EKIPE: KK PODČETRTEK 96′ (SLO), KK MIKI ŠPORT POLJČANE 96′ (SLO), KK ZABOK 96′ (HRV), AZZURRA TRIESTE 96′ (ITA)