POZIV NA 9. OLIMIA CUP

Piše: Preparatio Sport d.o.o.

U

božićno i novogodišnje vrijeme tradicionalno će se okupiti košarkaši u Termama Olimia koje se u prazničkom ambientu pobrinu za izniman doživljaj. Olimia Cup je turnir koji već devetu godinu zaredom organizira turnir za mlađe kategorije.

Mjesto Podčetrtek i Terme Olimia slove kao jedne od najboljih destinacija za sportske događaje. Na turniru očekujemo 60 ekipa iz različitih država. Vjerujemo da ćemo svojim iskustvom ponovno znati organizirati vrhunski turnir te da će ekipe kalendarsku godinu završiti kvalitetno i zadovoljno.

Ova godina će biti posebna. Naime, prvi put ćemo sve utakmici na turniru pratiti uživo (play-by-play), dok će se finalne utakmice prenositi u video prijenosu (youtubeu). Prvi put na turniru Olimia Cup ćemo imati i selekcije U11 i spojene selekcije djevojčica i dječaka.

PROGRAM TURNIRA

26. – 29. DECEMBER

Prvi dan

26/12/2018

Dolazak svih ekipa do 12:00 sati, početak turnira, igranje 1. i 2. kola

Drugi dan

27/12/2018

Veliko otvorenje turnira u Rogaškoj Slatini, igranje 2. i 3. kola turnira

Tretji dan

28/12/2018

Zajedničko druženje svih sudionika, igranje 4. i 5. kola

Četrti dan

29/12/2018

Utakmice za 1. i 3. mjesto, zaključak turnira

NOVOSTI

  • Muška i ženska kategorija
  • Kategorija za najmlađe (U11)
  • Dodatna lokacija – Rogaška Slatina
  • Statistika uživo (play-by-play)
  • Video prijenos finalnih utakmica

PRAVILA

  • FIBA pravila
  • 4 x 10 min (U17, U15)
  • 4 x 8 min (U13, U11)
  • timeout na četvrtinu
  • 12 igrača na ekipu

KATEGORIJE

  • U17 (2002, 2003)
  • U15 (2004, 2005)
  • U13 (2006, 2007)
  • U11 (2008, 2009)
(stariji igrači ne smiju igrati!)

POSEBNOSTI

  • NEMA zonske obrane (U15, U13, U11)
  • NEMA zonskog presinga (U11)
  • NEMA blokada (U13, U11)
  • A / B ekipe (U13, U11)
  • koš 260 cm (U11)
  • dodatni timeout za zadnju četvrtinu (finale)

ORGANIZACIJA

međunarodni košarkaški turnir – jedan od najboljih za mlađe kategorije.

PRAZNIK

Praznička atmosfera između Božića i Nove godine je tradicija za košarkaški turnir

KUPANJE

Svi sudionici turnira u cijenu smještaja imaju i besplatan ulaz na bazene

MEĐUNARODNOST

Slovenija, Hrvatska, Srbija, BiH, Mađarska, Slovačka, Italija, Austrija,....

NAGRADE

Nagrađujemo najbolje ekipe i pojedince, sve ekipe dobiju i T-shirt majicu turnira

NATJECANJE

Iz godine u godinu raste nivo natjecanja, koji će ove godine biti posebno nagrađen s utakmicama za medalje

INTERNETNI PRIJENOS

Ove godine će sve utakmice biti u Live statistici (play-by-play), dok će finalne utakmice biti i u video prijenosu

750+
Broj košarkaša/košarkašic

U osam kategorija, više od 60 ekipa očekujemo 750 košarkaša.

200
Broj video sažetaka

Sve utakmice imaju video izjave, sažetke i foto album.

150+
Broj utakmica

Na turniru u četiri dana, na osam igrališta će se odigrati više od 150 utakmica.

70
Broj sudaca

Rekordni broj međunardnih sudaca s FIBA licencom

IZJAVE TRENERA

POVEŽITE SE S NAMA

Pratite događanje preko socialnih mreža.

OLIMIA CUP OD POČETKA DO DANAS

  1. TEAMS / EKIPE: VASAS BUDAPEST (HUN), KD JEŽICA (SLO), AZZURRA TRIESTE (ITA), KŠ SANI BEČIROVIĆ (SLO), KK KRKA (SLO), AKK BRANIK (SLO), KK PODČETRTEK (SLO), KK JANČE (SLO), KARLOVKA (SVK), STOJA PULA (CRO), KK ROGAŠKA (SLO), POBEDNIK BEOGRAD (SRB), KK POREČ (CRO), KK LENART (SLO), KK MESARIJA PRUNK SEŽANA (SLO), ZRINJSKI MOSTAR (BIH), KK TRIGLAV (SLO), KAPFENBERG (AUT), KK GROSUPLJE (SLO), KK JANČE (SLO), KRŠKO (SLO).

  2. TEAMS / EKIPE: KK PODČETRTEK (SLO), AZZURRA TRIESTE (ITA), DAVERIO RAMS (ITA), KK JEŽICA (SLO), KŠ SANI BEČIROVIĆ (SLO), KK LJUBLJANA (SLO), AKK BRANIK (SLO),  ROSETO (ITA), KK VOJNIK (SLO), ROGAŠKA (SLO), KK KOPER (SLO), MESARIJA PRUNK SEŽANA (SLO), ŠD ŠENTVID (SLO), KK POREČ (CRO), KK RADENSKA CREATIV SOBOTA (SLO), KK LENART (SLO)

  3. TEAMS / EKIPE: MINI BASKET ROSETO (ITA), AZZURRA TRIESTE (ITA), KK RADENSKA (SLO), KK KONJICE (SLO), AKK BRANIK (SLO), KK LENART (SLO), KK PODČETRTEK (SLO), KK MESARIJA PRUNK SEŽANA (SLO), KK GROSUPLJE (SLO), KK MIKI ŠPORT POLJČANE (SLO), KK ŠENTVID (SLO), KŠ SANI BEČIROVIĆ – BISTRICA (SLO), KK ROGAŠKA (SLO), KD JEŽICA (SLO).

  4. TEAMS / EKIPE: KD JEŽICA (SLO), AZZURRA TRIESTE (ITA), KŠ SANI BEČIROVIĆ (SLO), KK KRKA (SLO), AKK BRANIK (SLO), KK PODČETRTEK (SLO), KK JANČE (SLO), KK ROGAŠKA (SLO), KK LENART (SLO), KK MESARIJA PRUNK SEŽANA (SLO),KK GROSUPLJE (SLO), KK JANČE (SLO).

  5. EKIPE / TEAMS: KK PODČETRTEK 99′ (SLO), KK ČAKOVEC 99′ (CRO), KK JELŠA ŠMARJE 99′ (SLO), AZZURRA TRIESTE 99′ (ITA), KK DUBROVNIK 99′ (CRO), KK MARIBOR NOVA KBM 99′ (SLO).

  6. TEAMS / EKIPE: KK MARIBOR MESSER 98′ (SLO), AZZURRA TRIESTE 98′ (ITA), KK PODČETRTEK 98′ (SLO), KK STOJA PULA 98′ (CRO), MIKI ŠPORT POLJČANE 98′ (SLO), KK JELŠA ŠMARJE 98′ (SLO).

  7. TEAMS / EKIPE: KK PODČETRTEK 97′ (SLO), MARIBOR MESSER 97 (SLO), AZZURRA TRIESTE 97 (ITA), PRIMORJE RIJEKA 97 (CRO),  KK STOJA PULA 98′ (CRO), KK PODČETRTEK 98′ (SLO), KÄRNTEN AUSTRIA 98′ (AUS), AZZURRA TRIESTE 98′ (ITA).

  8. TEAMS / EKIPE: KK PODČETRTEK 96′ (SLO), KK MIKI ŠPORT POLJČANE 96′ (SLO), KK ZABOK 96′ (HRV), AZZURRA TRIESTE 96′ (ITA)